De bankensector is veel in het nieuws doordat enkele banken failliet zijn gegaan of gered moesten worden. Vaak wordt dan terug gedacht aan de kredietcrisis van 2008 waarin toonaangevende banken failliet gingen doordat ze wanbetalingsrisico’s te optimistisch hadden ingeschat.

De huidige problemen hebben te maken met de sterk gestegen rente en met spaarders die hun geld verplaatsen, waardoor banken hals over kop bezittingen moeten verkopen die door de gestegen rente minder waard zijn.

Mhpf belegt veel in aandelen en obligaties uitgegeven door banken. Onze portefeuilles kennen een hoge mate van spreiding waardoor de impact van de opgetreden problemen heel klein is geweest.

Als obligatiebelegger profiteert Mhpf van krachtdadig optreden van toezichthouders op het bankwezen. Als aandelenbelegger blijft Mhpf in banken beleggen omdat de meeste banken bij stijgende rentes hun winstgevendheid kunnen verbeteren.

Meest recente nieuws

23 januari 2025

Mediahuis Pensioenfonds verhoogt pensioenen met 1,58%

De pensioenen bij Mediahuis Pensioenfonds (Mhpf) worden per 1 januari 2025 met 1,58% verhoogd.
Lees meer
23 december 2024

Column voorzitter: Een gezond 2025!

Rond de jaarwisseling wensen we elkaar ‘Fijne feestdagen en een gelukkig nieuw jaar!’. En vaak wordt daar aan ...
Lees meer
04 november 2024

Pensioen3daagse 12 t/m 14 november

Van 12 t/m 14 november vindt voor de 14e keer de Pensioen3daagse plaats. Het thema dit jaar is ...
Lees meer