Tpf heeft in het eerste kwartaal van 2020 een rendement behaald van -5,9%. De meeste beleggingen rendeerden negatief doordat beleggers de gevolgen van het COVID-19 virus op de vooruitzichten voor bedrijven en overheden inprijsden. De rente is in het eerste kwartaal scherp gedaald. Dat is slecht voor de dekkingsgraad maar goed voor het rendement. Staatsobligaties zijn vaak een veilige haven voor beleggers, maar de golf aan aangekondigde steunmaatregelen die door Eurozone landen werd afgekondigd deed beleggers vrezen voor de houdbaarheid van overheidsschulden. Daardoor profiteerde een aanzienlijk deel van de matching portefeuille, die Tpf’s meest veilige beleggingen bevat, maar beperkt van de rentedaling.

Beleggingen met meer risico kregen de hardste klappen. Daarbij gaat het om bedrijfsobligaties, high yield bedrijfsobligaties, maar vooral om aandelen en vastgoed. Vooral bij aandelen speelde mee dat Tpf relatief veel belegt in banken en industriële bedrijven. Die werden harder geraakt dan bijvoorbeeld IT-bedrijven en medicijnfabrikanten.

Tpf heeft met name in maart geprobeerd de schade beperkt te houden, onder meer door minder in aandelen te beleggen dan gewoonlijk. Dat gebeurde door extra voorzichtig te herbalanceren naar onze normportefeuille. Die maatregel dempte de krimp van de beleggingsportefeuille enigszins.

Meest recente nieuws

09 februari 2026

Vanaf 2027 geen opbouw meer in Mhpf; hoe verder?

Werknemers van Mediahuis Nederland bouwen vanaf 2027 geen pensioen meer op bij Mediahuis Nederland Pensioenfonds (Mhpf).
Lees meer
22 januari 2026

4e kwartaalbericht 2025

De financiële positie van Mediahuis Nederland Pensioenfonds (Mhpf) verbeterde in het vierde kwartaal.
Lees meer
15 januari 2026

Kennismaking met Robert Brons

Graag stellen wij Robert voor, het nieuwste lid van het verantwoordingsorgaan.
Lees meer