Als u pensioen opbouwt bij Mediahuis Nederland Pensioenfonds (Mhpf), dan heeft uw partner met wie u samenwoont of gaat samenwonen mogelijk recht op nabestaandenpensioen. Is dit het geval dan krijgt uw partner wanneer u komt te overlijden vóór de pensioendatum een maandelijks bedrag om het wegvallen van uw inkomen op te vangen.

Bent u gehuwd of heeft u een geregistreerd partnerschap, dan heeft uw partner automatisch recht op nabestaandenpensioen.

Maar wie samenwoont of gaat samenwonen heeft niet automatisch recht op partnerpensioen . Als u wilt dat uw partner recht krijgt op partnerpensioen, dan moet u hiervoor bij de notaris een samenlevingsovereenkomst opstellen. Daarna stuurt u een kopie van de overeenkomst naar Mhpf zodat uw partner kan worden geregistreerd voor het partnerpensioen.

Een vereiste is verder dat u en uw partner ten minste 6 maanden voor pensionering op hetzelfde adres staan ingeschreven bij de gemeente. Als u aan deze voorwaarden voldoet, ontvangt u van Mhpf een bevestiging dat uw partner is geregistreerd voor het partnerpensioen.

Dus woont u samen en heeft u een samenlevingscontract? Dan kunt u uw partner aanmelden bij Mhpf. Stuurt u hiervoor een mail met een kopie van het samenlevingscontract naar info@mhpf.nl. Dan registreren wij uw partner in onze pensioenadministratie.

Voor meer informatie over trouwen en samenwonen kijkt u hier.

Meest recente nieuws

18 juli 2026

Publieksversie financieel jaarverslag 2025

In de nieuwe van het financieel jaarverslag 2025 worden u overzichtelijk de belangrijkste pensioencijfers van 2025 gepresenteerd.
Lees meer
12 juni 2026

Benoeming Robert Brons en herbenoeming Ronald Uljee

Op 1 januari jl. trad Leon Veul af als lid van het Verantwoordingsorgaan (VO) van Mediahuis Nederland Pensioenfonds ...
Lees meer
07 mei 2026

Verkiezing van vertegenwoordigers namens werknemers Mediahuis en Keesing

Per 1 januari 2026 trad Leon Veul af als lid van het Verantwoordingsorgaan (VO) van Mediahuis Nederland Pensioenfonds ...
Lees meer